Telefon Sipariş Hattı : 0212 - 709 4610

Eşref Şekerli Ot Silaj İnokulantı - Silaj Bakterisi - Sİlaj Katkısı


Beğen, Paylaş, Tavsiye Et


Eşref Şekerli Ot Silaj İnokulantı Silaj Bakterisi Silaj Katkısı

Silaj İnokulantı nedir?

 

Yeşil ot, Buğdaygiller, Yonca, Baklagiller, Yüksek Rutubetli Mısır silajı yapımında, hızlı ve etkili bir fermentasyon sağlanması için özel olarak geliştirilmiş biyolojik silaj katkı (İnokulant) maddesidir.

 

Neden İnokulant Kullanmalısınız?

 

Kabayem ve silaj, çiftlik hayvanlarının besleme ihtiyaçlarını karşılamanın en ekonomik ve etkili yoludur. Eşref Şekerli inokulantı ile sağlanan hızlı fermentasyon, ot/yonca/baklagil silajında ideal seviyede besleyicilerin korunmasına yardımcı olur ve dışarıdan yem alma ihtiyacını en aza indirir. Silaj kayıplarını en aza indirir.

 

• Daha Yüksek Karlılık

• Hızlı Fermantasyon sağlar

• Suda Çözülen Karbonhidratların kullanımı artar

• Protein yıkımını azaltır

• Maya aktivitesinde azalma sağlar

• Silajın alımı sırasında yüzeyde ısınma ve kayıpları kontrol eder en azaindirir

• Antifungal propiyonik asit üretir (maya ve küf öldürür)

• Kuru Madde kaybını azaltır

 

Nasıl çalışır?

 

Silajın yapım aşamasında biçilmiş bitkinin pH seviyesi, olabilecek en hızlı şekilde 6.5 seviyesinden 4 seviyesine düşmek zorundadır. Bitki hücre duvarlarında bulunan selüloz ve benzeri polisakkaritlerin fermentasyonunu hızlandırarak laktik asit oluşumuna katkılarını sağlamak ve aynı zamanda silajın sindirilebilirliğini artırmaktır. Eşref Şekerli’nin Silaj İnokulantı ’nın içeriği, hızlı ve etkili bir fermentasyon elde etmek için seçilmiş unsurların birleşiminden oluşur:

 

• İstenmeyen yan ürünlerin oluşumunu en aza indirerek daha fazla kuru madde ve besleyicinin korunmasına yardım eder ve sindirilebilirliği artırır.

 

 

 

Kanıtlanmış Performans

 

Silaj İnokulantı uzun yıllardan beri dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan çiftliklerde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

 

Daha İyi Kuru Madde Kazanımı

Ot/Yonca silajı üzerine yapılan araştırmalar, silaj inokulantı kullanılarak yapılan uygulamaların, hiçbir katkı maddesi kullanılmayarak yapılan uygulamalara kıyasla kayıpları %5-8 oranında azalttığını göstermiştir. Katkı kullanmadan ot silajı yapmak riskli ve zordur.

 

Özel olarak seçilmiş 4 bakteri suşu bitkide bulunan şekerden hızlı ve etkili bir şekilde laktik asit üretir.

 

Enzim etkisi Enzimler fiber yapıyı gevşetir. Bitki hücre duvarlarında bulunan selüloz ve benzeri polisakkaritlerin fermentasyonunu hızlandırarak laktik asit oluşumuna katkılarını sağlamak ve aynı zamanda silajın sindirilebilirliğini artırmaktır.

 

Uygulama Oranları

 

-Bir paket (250g). 50-80*ton yeşil otta kullanılır. Bir paket 100L suya seyreltilir ve 50-80*Ton silajda kullanılır. 1-2L/ton püskürtülür.

-Yeşil ot, Buğdaygiller, Yonca, Baklagiller Silajı için özel formüle edilmiştir.

-Tüm püskürtme sistemlerinde kullanılabilir.

*Paket Silajlarda Kuru madde uygunluğunda 1 gr. yeşil bitkiye 500.000 CFU* / 1.000.000 CFU*- bakteri uygulanmış olur.

*Kuru madde ve yapılış şekline gore sulandırma ayarlanır.

 

 

Eşref Şekerli Ot Silaj İnokulantı - Silaj Bakterisi - Sİlaj Katkısı isimli üründen dolayı sepetinizde taksit yapılamayacaktır.

Sizi Arayalım

 
 Benzer Ürünler