Toptan Satış Şartları
Kurumsal müşteri olarak, www.esrefsekerli.com  sitesinden istenilen marka ve modellerde toplu alım yapabilirler.
Çiftlik kurulumu, inşaası, yönetimi, toplu malzeme-makina ekipman tedariği için müşteri hizmetlerimizi arayarak kurumsal müşteri temsilcimizin sizi aramaları için bilgilerinizi bırakabilirsiniz.
Firmaların "Kurumsal Müşteri" olarak işlem yapabilmesi için, öncelikle tarafımıza müracaat etmeleri gerekmektedir.
Kurumsal müşteri temsilcimizin size ulaşması için 0212 709 4610  nolu çağrı merkezimize bilgilerinizi, taleplerinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Kurumsal müşteri temsilcimiz size ulaşarak kurumsal toptan siparişlerinizi kolayca oluşturabilecektir.
Başvurunuz, talepleriniz ve siparişleriniz bizzat Eşref Şekerli'nin şahsı tarafından değerlendirilir, incelenir ve size muhakkak dönüş sağlanır.
Kurumsal Müşterilerimiz
Sitemizde satılan tüm ürünler için, model ve tipine göre çeşitli indirimlerden faydalanırlar. Kurumsal müşterilerimiz, sitede yayınlanan her bir üründen toplu olarak sipariş verebilirler. Kurumsal üyeler çalışma süresi içinde firmamızla karşılıklı belirlenecek hedef taahhütleri oranında ekstra indirimlerden faydalanabilirler. Karşılıklı sağlanacak sözleşme ve protokollerle ürünlerimizden toplu ve indirimli olarak alışveriş yapabilirsiniz.
Sipariş
Siparişiniz, hafta içi günlerde 15:00'a kadar kesinleştiği takdirde stok durumuna göre ertesi gün kargoya verilir. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde geçilen siparişler, takip eden ikinci iş günü içinde kargoya teslim edilir. Tarafımızdan ya da dolaylı yönden oluşabilecek özel durumlarda müşteri temsilcilerimiz tarafından aranarak bilgilendirilirsiniz.
Ürünler
Şirketimiz tarafından satılan tüm ürünler %100 orijinaldir. İthalatı sırasında ana distribütör firmalar tarafından denetlenerek orijinalliği tescil edilmektedir.
Eşref Şekerli, güvenmediği, denemediği, veriminden emin olmadığı ürünleri prensip olarak satmaz ve tavsiye etmez.
Paketleme ve Ambalajlama
ÜrünleÜrünlerimiz, bazen www.esrefsekerli.com  özel ambalajında bazen de üretici firma ambalajlarında satılmaktadır. www.esrefsekerli.com  ambalajında yer alan tüm ürünlerin üzerinde şirketimizin logolu etiketi bandrol olarak yer almaktadır. Özellikle iade ve değişim işlemlerinde ürün üzerinde yer alan bandrolün sökülmemiş, ambalajının zarar görmemiş olması gerekmektedir. Eşref Şekerli istediği zaman ürün ambalajlarında ihtiyaç olması sebebiyle gerek tasarım gerek ebat konusunda değişiklik yapma hakkını saklı tutar."
Ödeme İşlemleri
Kurumsal Üyelerizimiz, Havale/EFT, Kredi kartı tek çekim ve Kredi kartına taksit şeklindeki ödemelerden yararlanabilirler.

Taksitli satışlarda, kredi kartı kullanımından kaynaklanan ve ilgili banka ve ödeme kuruluşları tarafından tarafımıza yansıtılan vade farkları değişiklik yapılmadan tarafınıza yansıtılır.
Döviz Kurları
SitemiSitemizde teşhir edilen ürün fiyatları, dolar kurundaki artış ve azalışa göre dönemsel olarak revize edilmektedir. www.esrefsekerli.com  ürün fiyatlarını istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir.
Garanti Şartları
Ürünlerimiz üretici firma garantisi altındadır. Yonca,Reygras,Mısır ve Ot gibi yem silajlarında ve yem bitkileri tohumlarında garanti mecburiyeti yoktur. Ülkemizin her bölgesinde farklı iklim şartları yaşandığından, bölgenizin şartlarına uygun olarak tercih etmediğiniz ürünün çıkıp çıkmama garantisi yoktur. Ürünlerimizin çoğu ülkemizin dört bir köşesinde denenmiş, gözlemlenmiş ve olumlu sonuç alınmış ürünlerdir. Eşref Şekerli bizzat şahsının kullanmadığı, deneyip memnun kalmadığı, fiyat performans açısından tatmin olmadığı hiç bir ürünü tavsiye etmez ve satmaz. Garanti kapsamında değişim iade yapılabilmesi için şartlar iade değişim sayfamızda belirtilmiştir.
Kargo Takibi
ŞirketŞirketimiz, özel anlaşmalı fiyatlarla MNG Kargo  ile çalışmaktadır. Şirketimiz birçok üründe kargo ücretini müşterisine yansıtmamaktadır, kazancından feragat ederek kendisi karşılamaktadır. Ancak farklı - özel kargo ve nakliye seçimlerinizde, kendi firmanızın daha uygun fiyatlarla kargo ve nakliye durumunu yüklenebileceğini düşünüyorsanız, ödemeleri size ait olacaktır.
İade İşlemleri
Kurumsal satışlarda iade işleminde, (Ayıplı ürünler hariç) ürünün ambalajı açılmamış, zarar görmemiş ve ürünün üzerinde yer alan www.esrefsekerli.com bandrolünün sökülmemiş olması gerekmektedir. İade, kargo bedeli müşteri tarafından ödenmek şartıyla 10 gün içinde yapılır.
www.esrefsekerli.com bireysel ve kurumsal üyelikleri, indirim oranlarını, sebep göstermeksizin değiştirebilir ve/veya sonlandırabilir.