₺1.830,00
₺1.500,00 KDV Dahil
₺3.130,00
₺3.350,00
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo
₺2.360,00
₺2.750,00
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
₺4.550,00
₺5.500,00
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Hayvan Besleme


Hayvan türlerinin yemler ve içerisinde bulunan besin maddelerinin hayvan bünyesine tüketme yoluyla alınması, sindirilmesi ve bu besin maddelerinden yararlanımını incelemekte olan ve buna bağlı olarak hayvan türleri için farklı gelişmekte olan ihtiyaçları belirleyen araştırma alanına hayvan besleme bilim dalı adı verilir. Hayvan besleme çok dikkat edilmesi gereken, uzman veteriner hekimlerce belirlenen hayvan besleme kurallarına uyulmasını gerektiren bir husustur. Hayvan besleme bilimi sayesinde çiftçiler hayvancılıkta en üst seviye verim almanın yollarını öğrenmektedir. Hayvan besleme biliminin bulguları büyükbaş, küçükbaş veya ahır hayvanlarının rasyonlarını oluşturma en önemli rolü oynamaktadır. Bu veriler sayesinde hayvana ihtiyacı olanı yeteri kadar verip hem gereksiz masraftan kurtulmuş oluruz hem de alabileceğimiz en yüksek verimi almış oluruz. Eşref Şekerli hayvan besleme kategorisine koyduğu Bypass Yağı, Sodyum Bikarbonat – Soda, Magnezyum Oksit, Buzağı İshal Önleyici, Süt Premiksi, Besi Premiksi, Durduran, Toksin Bağlayıcı ve Vitacowa Hayvan Yalama Kovası gibi ürünleri alanında uzman veteriner hekimler ve hayvan besleme araştırmacıları ile istişare sonucu siz değerli hayvancılarımızın istifadesi etmesi için piyasaya sunmuştur.

Bypass Yağı

ByPass Yağı besi ve süt hayvanlarının tükettikleri besinlerin emilimini artırıp, süt ve besi verimine yüksek katkıda bulunan Eşref Şekerli üretimi bir yem katkı maddesidir. Özellikle süt hayvanları süt oluşturmak için bünyelerinden bol miktarda yağ vermektedirler Bypass Yağı sayesinde kendi bünyelerindeki yağdan olmayıp ihtiyaçlarını tam karşıladıkları için daha hızlı gelişme gösterirler sütleri de daha lezzetli olur. Eşref Şekerli'nin Bypass Yağı bir Kalsiyum Sabunu (Ca Sabunu) türevidir.

Neden Eşref Şekerli Bypass Yağını Tercih Etmelisiniz?

Eşref Şekerli Bypass yağı kalsiyum sabunu türü olmasından ötürü %77'ye varan işkembe emilimine sahiptir. Peki %77 işkembe emilimi bizim için ne manaya geliyor? Bu piyasadaki diğer fraksiyonize yağ dediğimiz bypass yağlarına göre neredeyse iki kat daha fazla verim almamamız demektir. Fraksiyonize yağların genelinin kaplı olması itibariyle işkembe emilimleri %40'lar civarındadır. Bu da çiftçimizin değerli vaktinin ve parasının bir kısmının boşa gitmesi anlamına gelmektedir. Eşref Şekerli Bypass Yağının %77 işkembe emilimi oranı var, peki bu ne manaya geliyor? Daha yüksek işkembe emilimi ne işimize yarıyor? Hayvanın işkembesine giren malzemenin daha yüksek miktarda sindirilebiliyor olması demek, hayvanın buna bağlı olarak daha fazla kuru madde tüketmesi demektir.  Daha iyi işkembe emilimi olan ve daha yüksek miktar kuru madde tüketen hayvanın sütü daha kaliteli ve yağlı olmaktadır. Tüm bunlara bağlı olarak sütten alınan verim de yükselir. Hayvanımız daha çok kuru madde tüketip kaliteli bir kalsiyum sabunu türevi olan Eşref Şekerli Bypass yağını da kullandığı için hayvanımızın vücut yağları çözülmez buna bağlı olarak hayvanımızın kondisyonu (enerji seviyesi) daha yüksek olacaktır. Hayvan kendi ağırlığını kaybetmek yerine daha çok kilo alacaktır. Buna bağlı olarak hayvanlarımız daha kısa sürede daha kaliteli kızgınlık dönemleri geçireceklerdir. Çiftçimiz de bu sayede daha sık gebe kalan daha sağlıklı, eti ve sütü yerinde hayvanlara sahip olmuş olacaktır. İşte tüm bu sebeplerden ötürü Eşref Şekerli'nin Bypass yağını tercih etmelisiniz.

Bypass Yağı Fiyatı

Bypass Yağı veya kalsiyum sabunu fiyatları ürünün kalitesine, içerisindeki maddenin yoğunluğuna ve miktarına göre değişmektedir. Eşref Şekerli Bypass Yağı son derece zararsız, tatlandırıcı veya koku değiştirici herhangi bir kimyasal madde içermez. Tamamen bitkisel yağlardan üretilmedir. Piyasadaki bypass yağı fiyatlarının arasında uygun fiyata yüksek kalite verimi sağlayan bir bypass yağı olmasıyla bilinir.

Sodyum Bikarbonat
 

Sodyum bikarbonat ya da soda formülü NaHCO3 olan bir kimyasal bileşiktir. Sodyum tuzlarından birisidir. Antiasit özelliği vardır. Hayvanlarda asidozu önlemede yardımcıdır.

 

Sodyum Bikarbonat Ne İşe Yarar?

Sodyum bikarbonat yani Soda, bambaşka alanlarda kullanılabilen bir kimyasal bileşiktir. Kabartma tozu olarak da bilinir. Genellikle pişirme işlemlerinde kullanılır. Sadece gıda sektöründe değil diğer pek çok sektörde kullanılmaktadır. Sodyum bikarbonat, etkilir bir antiasit özelliği taşımaktadır Mide asidini normal seviyelere indirerek mide ekşimesi, hazımsızlık ve şişkinlik gibi sindirim sorunlarının hafifletilmesine büyük rol oynar. Böbrek hastaları için ise kan asidini azaltmak için kullanılabilmektedir. Diş beyazlatma işlemlerinde de sodyum bikarbonat kullanılır. Diş macunlarına eklenen bu madde, dişleri beyazlatmaya yardımcı olur. Dolayısıyla ağız hijyeni için de faydalıdır. Sodyum bikarbonat; temizlik ürünleri içerisinde de sıklıkla bulunmaktadır. Özellikle ev temizliğinde başvurulan doğal yöntemlerin vazgeçilmezidir. Su ve sirke gibi diğer maddelerle karıştırılarak yüzey temizleme işlemleri yapılabilmektedir. Hayvancılık sektöründe hayvanların sindirim sorunlarına iyi geldiği için büyük ölçüde kullanılmaktadır. Bazı çiftçilerimizin Magnezyum Karbonat diye bildikleri Magnezyum Oksit ve Sodyum Bikarbonat birlikte kullanıldığı zaman hayvanlarımızın rumen pH dengesinin çok daha istenilen düzeylerde tutulmasını sağlayacak, hayvan gelişimine fayda sağlayacaktır.

İngiliz Karbonatı veya Soda Fiyatları

İngilizce karbonatı veya sodyum bikarbonat olarak da bilinen sodanın fiyatlandırılması paketteki sodyum bikarbonat miktarı, verilen ürünün saflığı, içeriğinin zenginliği ve genel itibariyle kalitesine bağlıdır. Eşref Şekerli hayvan besleme kullanılması en uygun saflıktaki sodayı bütçe dostu fiyatlardan hayvancının istifadesine sunmuştur.

Magnezyum Oksit (MgO)
 

Magnezyum Oksit (MgO) kullanımının büyük baş hayvanlarda belli başlı etkileri şöyledir;

 • Vücuttaki enzim sistemlerinin yapısını (kofaktör kısmını) oluşturan en önemli maddesidir, enzimlerin aktivasyonunda önemli rol oynar, kemik yapısı teşekkülü ve kas kontraksiyonlarında temel görevleri vardır. DNA nın iskeletini oluşturur.
 • Çayır tetanisi, Mg noksanlığında, ilkbaharda meralarda beslenen sığırlarda ortaya çıkar. Rasyona Mg ilavesiyle önlenir.
 • Magnezyumun hayvanlar üzerinde rahatlatıcı etkisi vardır. Magnezyum eksikliği, aşırı duyarlılık,  sinirlilik, yerinde duramama, kas seyirmeleri, diş gıcırdatma ve salya akıntısı ile belirginleşir.
 • Süt ve döl veriminde % 20 ‘ye varan artış,
 • Mide ve bağırsağın düzgün çalışması,
 • Kemik ve dişlerin yapısının güçlenmesi,
 • Tırnak kırılmalarının önlenmesi,
 • Et renginin aşırı kırmızılıktan normal pembeliğe dönüşmesi,
 • Parazit hastalıklarına karşı savunmayı arttırması,
 • Büyük baş hayvanın et veriminde artış,
 • Kilo kaybını önleme gibi daha bir çok olumlu etkisi vardır.
 • Hastalıklara karşı direnci arttırır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kan dokusunun kendini yenilemesini sağlar.
 • Dolaşım sistemini güçlendirir.

   

Magnezyum Oksit Fiyatları
 

Magnezyum oksit fiyatı genel itibari ile satışa sunulmuş olan ürünün paketinin ağırlığı içerisindeki magnezyum oksit değerlerinin saflığı, ürünün ithal edilmiş veya yerli olarak üretilmiş olması, ürüne biçilmiş olan KDV değeri gibi bir çok etmenden etkilenmektedir. Eşref Şekerli Magnezyum Oksit yüksek saflık oranı ve bütçe dostu fiyatları sizlerle buluşturmaya devam etmektedir.

Vitacowa Yalama Kovası                                                                                                                                                                                                              

Eşref Şekerli Hayvanların beslenmesi ve sağlığının korunması adına bir çok ürünü özenle üretmiş ve hayvan sahiplerinin istifadesi için raflara koymuştur. Bu ürünler sahip oldukları içerikler sayesinde hayvan sahiplerine hayvan besleme hususunda esneklikler sağlar. Eşref şekerli ürünlerinden biri olan yalama kovası, çeşitli beslenme eksiklikleri ve sorunlara karşı tercih edilebilecek son derece pratik ve kaliteli bir üründür. Hayvanların sağlığını olumlu etkileyecek ürünlerin yelpazesi oldukça geniştir. Bu bağlamda sağlık sorunları veya vitamin, mineral değeri eksiği bulunan hayvanlar için vitacowa yalama kovası karşımıza çıkar. Hayvanların çeşitli vitamin ve mineralleri alması adına üretilen vitacowa yalama kovası hayvanlarını saman gibi besin değeri düşük yemlerle beşleyen hayvan sahipleri için vazgeçilmezdir.

VitaCowa Yalama Kovasını neden tercih etmeliyim?

VitaCowa Yalama Kovası diğer yalama kovaları gibi değildir. Yalama kovalarının birçoğu karamelize olan ürünlerdir yani sıcak havalarda eriyebilirler. Yüksek sıcaklıklarda yapılan karamelize ürünlerin içerisinde prospektüsünde yazan vitamin ve minerallerin birçoğu yüksek sıcaklıklardan dolayı ölür. Kovanın üzerinde ne yazdığı değil kovanın içinde ne olduğu önemlidir! Eşref Şekerli VitaCowa Yalama Kovası kristalize teknolojisi ile üretildiği için sıcak havalarda erime yapmaz. Yüzey kısmında 1 veya 2 milimlik ufak bir yumuşama olabilir ancak alt tarafı sert kalır. Bu sayede hayvanınız VitaCowa içerisindeki tüm mineral ve vitaminleri eksiksiz olarak bünyesine alır.

Yalama Kovası Fiyatları
 

Yalama kovası fiyatları kovanın ağırlığına, içerisindeki vitamin mineral destek maddenin yoğunluğuna ve kalitesine, kovalara biçilen KDV değerine, yalama kovasının ithal mi yoksa yerli üretim mi olduğuna ve hatta kova içerisindeki vitamin mineral alaşımın oluşturulmasında kullanılan teknolojinin türüne göre dahi değişebilmektedir. Eşref Şekerli Vitacowa Yalama Kovası fiyatları tamamen yerli üretim olmasından ötürü kaliteyi değerli çiftçilerimize çok daha uygun fiyatlardan sunabilmektedir.

Besi Premiksi

Eşref Şekerli Besi Premiksi besiye aldığınız hayvanlarınızın gelişimine katkı sağlamakla birlikte. İster sıcaklık stresi olsun ister adaptasyon (yeni ortama alışma) stresi olsun hayvanlarınızın stres seviyelerini azaltacaktır. Streste olan azalma ile hayvanın iştahı artacak daha çabuk kesime gelecektir. Daha çabuk kesime geldiği için sizin maliyetiniz düşecek, kârınız artacaktır. Bu sayede siz değerli çiftçilerimiz daha kısa zamanda daha çok verim alabileceksiniz.

Eşref Şekerli Besi Premiksinin Faydaları

 • İçerisindeki vitamin, mineral ve bitki özütleri sayesinde hayvanlarınızdaki stresi azaltır, daha sakin ve mutlu olmalarını sağlar, gelişimlerini büyük ölçüde destekler.
 • Hayvanların daha kısa sürede kesim olgunluğuna gelmesi için içeriğinde yüksek kalite vitamin-mineral karışımları barındırır.
 • İçeriğinde bulundurduğu zengin E vitamini ve Selenyum sayesinde hayvanları oksitadif stresten korur ve etin kalitesini daha uzun süre korumasını sağlar.   
 • İçeriğindeki vitamin ve minerallerin tüketimi hayvanınızın iştahının artmasını sağlayacaktır. Bu sayede besi veriminiz ve performansınız iyileşecektir.
 • İçerdiği zengin mineral vitamin bileşenleri hayvanlarınızın bağışıklık sitemini güçlendirip hastalıklara karşı korunmasını sağlayacaktır.
 • Sıcaklık stresinin oluşturduğu olumsuz etkilere karşı mücadele etmenin etkili yöntemlerinden biri de hayvanlarımıza besi premiksi vermektir. Bu sayede hayvanlarımızın stres seviyesi düşecek, iştahları artacaktır.
 • İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde özellikle sadece kesif yem ile beslenen hayvanlarda vitacowa yalama kovası ile birlikte kullanıldığında ayak problemlerinin önüne geçilmesine yardımcı olur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.