Menu
Sepetim

Tarım ve Hayvancılığa Dair Her Şey - soya RSS Yayını

14.07.21 SOYA TARLASINDA DİCAMBA ZARARINDAN İLAÇSIZ GÜBRESİZ KURTARMANIN YOLU!!!
Mustafa 0 320
SOYA TARLASINDA DİCAMBA ZARARINDAN İLAÇSIZ GÜBRESİZ KURTARMANIN YOLU!!! Prof.Dr. Mustafa ERAYMANwww.esrefsekerli.com Çiftçilik sabır isteyen bir iş ancak hele yeni başlayanlar biraz sabırsızlık gösterip bitkileri yoğun bakıma alabiliyor ve gübre ilaç derken hazırdan olabiliyor. Tabi birazda plansızlık bencillik olunca fazladan ilaçlar komşu tarlala..
28.06.21 MISIR VE SOYA FİYATLARINDA DÜŞÜŞ YEM FİYATLARINA YANSIYOR MU?
Mustafa 0 275
MISIR VE SOYA FİYATLARINDA DÜŞÜŞ YEM FİYATLARINA YANSIYOR MU?Prof.Dr. Mustafa ERAYMANwww.esrefsekerli.com Yurt dışı borsalarında son bir ayı aşkındır mısır ve soya fiyatları %20 gibi büyük bir düşüş yaşadı. A.B.D.’de yüksek mahkemenin kararı da biyoyakıt kullanımının gevşetilmesi yönünde oldu bu da soya ve mısır fiyatlarının önümüzdeki günlerde de ..
24.06.21 BEYAZ SARAY BİYOYAKIT MEVZUATINI YUMUŞATIYOR SOYA VE MISIR FİYATLARI DÜŞEBİLİR Mİ?
Mustafa 0 381
BEYAZ SARAY BİYOYAKIT MEVZUATINI YUMUŞATMAK İSTİYOR, SOYA VE MISIR FİYATLARI DÜŞEBİLİR Mİ? Soya üretiminin bir kısmının biyodizel üretiminde kullanıldığı A.B.D.’de soya üreticileri endişeli. A.B.D. en büyük mısır ve soya üretici ülkelerin başında geliyor. Normal olarak mısır ve soyadan elde edilen yakıt benzin ve dizellere karıştırma zorunluluğu ol..
24.04.21 ARJANTİN’DEKİ YAĞIŞLAR SOYA VE MISIR ÜRETİMİNİ ARTIRACAK MI?
Mustafa 0 476
“Arjantin de nereden çıktı birader” demeyin! Geçtiğimiz haftalarda geçen yılki kuraklık riski nedeniyle Arjantin’in mısır ve soyada ihracatı durdurması sebebiyle fiyat artışlarına dikkat çekmiştim. Arjantin dünyanın 3. büyük mısır ihracatçısı ve Avrupa’dan güneydoğu Asya’ya kadar en çok soya küspesi sağlayıcılarından. Mısır gibi soya ve küspesi büy..
10.03.21 BİTKİSEL ÜRETİMDE AHIR GÜBRESİ: EFSANELER VE GERÇEKLER
0 743
BİTKİSEL ÜRETİMDE AHIR GÜBRESİ: EFSANELER VE GERÇEKLERAhır gübresi bitki besin maddelerini içeren, organik maddece zengin ve toprağın mikrobiyal (faydalı mikro-organizmalar) faaliyetini artırıcı özelliklere sahiptir. Bu nedenle uygun şekilde hazırlanıp toprağa karıştırıldığında bitki verimini artırdığı söylense de gübrenin kalitesi ahırda yetişen h..
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)
Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini geliştirmek için çerezleri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz.. Gizlilik Politikası.